Gidenin Ardından

En son güncellendiği tarih: 15 Nis 2020

GİDENİN ARDINDAN


Son sözün “Ben sana layık değilim” oldu, halbuki bilmiyordun: Aşk, ne zaman hangi nefesten sıcaklığını verir bilmiyordun. Beklersin günler boyu, tam ümidini kaybetmişken ve tam alışmışken yalnızlığa ve artık yaşamak bir rutine dönmüşken; belki bir bakış ya da bir damla gözyaşı gösterir kendini uzak diyarlardan…Yeniden heyecanlanırsın bulduğun insanla, aslında bulduğun sensindir bilemezsin. İçinden geçen tek şey ise teşekkür etmektir o insana. Kaybettiğini sandığın duygularının yaşadığını haber vermiştir sana, o artık o anlık bir Mesih tir…Sen de Mesih olmak istersin onun gözünde ama olmasan ne olur ki? İçindekinin yaşadığını hatırlatmıştır sana tekrar, tekrar enerji dolmuştur kasların ve gülmeye başlamışsındır, artık kederinden değil sevincinden içiyorsundur, tabi içerken de aklından geçer; hayır bu duyguyu uyuşturmamalıyım. Artık kendi acını unutursun; onun acısı paralar yüreğini, böylesine güzel bir varlığın kalbine batan dikenler işler içine, “Yazık” dersin “Yazık”. Sana da yazık olmuştur bir zaman önce ama umursamazsın ki…

Geçmişle hesaplaştığın dönemler aslında kendinle hesaplaşmalarındır, kimsenin canının yanmasını istemezken atılmışsındır alevlere belki de atmışsındır birilerini o alevlere farkında olmadan ama o yeni anda umutların yeşerir küllerinden, yeniden doğmaktır aslında bu, anlamaz insanlar bunu; bedenlerinin ölmesini beklerler doğmak için ama her kıpırtı, her aşk ve her sevgi bir ölümün ardından yeniden doğmaktır.

Sonra sorar sana, O ya da bir başkası: Nasıl? Ne zaman? Birden mi? Neden? Bunların cevabı yoktur ki, hangi kelime karşılık verebilir; ilk başta -bi enerji- çıkar iki dudağının arasından kelimeler ama yetiremezsin sonra anlarsın ve dersin ki; dünya da en çok sevdiğin birini ya da bir şeyi düşün, bu kimine göre Sevgilidir, kimine göre Anne kimine göre de tek bir çiçek, şimdi sor neden? Eğer ki ağzından dökülen kelimeler bu sevgiyi tam karşılarsa anlarım ki ben duygularımı ölçemiyorum. Kelimeler sadece kalbin kulağına fısıldadığı taze bir bahar rüzgarıdır ama baharın devamı da var. Artık tek istediğin o rüzgarın hiç dinmemesi ve yelken açmaktır…

Ama açmasan da, açamasan da, yelkenlerin rüzgarı hissettiğini bilmek bile kendine getirir bakışları…

Ve teşekkürler edersin…

Teşekkür ederim, sen, o an benim için sevginin gücünü hatırlatan bir Mesih tin.. Şimdi sen de anlık Mesih’ini aramaya gidiyorsun.

Umarım umarım bulursun, ama ben artık anlık Mesihlerin peşinden koşturmuyorum. Şimdi yelkenimi sevginin kaynağına çeviriyorum.

36 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör